Relacja z podróży do Polskej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie

2 października uczniowie klas 7 mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat wyprawy do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund im. Stanisława Siedleckiego na Spitsbergenie. Stacja ta dokładnie znajduje się nad zatoką Isbjørnhamna w fiordzie Hornsund na Spitsbergenie największej wyspie Norwegii, położonej w archipelagu Svalbard, na Morzu Arktycznym. Monika Mazur jest absolwentką naszego gimnazjum a obecnie studentką geografii na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Dzięki swojej uczelni, miała okazję wyjechać w tak przepiękne miejsce. Podczas wyjazdu przebywała w Polskiej Stacji Polarnej, gdzie obserwowała lodowce  oraz podziwiała wspaniałe arktycznye krajobrazy. Odwiedziła także stolicę arktycznego Spitsbergenu – Longyearbyen oraz Ny-Ålesund - najdalej wysuniętą na północ funkcjonująca osadę. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prelekcji i brawami podziękowali za tak ciekawą relację z podróży.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio