Czas pożegnań

W środę 19 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Po dziesięciu miesiącach nauki czas odpocząć i zebrać siły na powrót do codziennych obowiązków. Podsumowaniem całego roku była uroczysta akademia, czyli ceremonia rozdania świadectw. Jak co roku, wielu uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia i nagrody książkowe – za osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie. Na ich świadectwach widnieje biało - czerwony pasek.

W drugiej części uroczystości zakończenia roku szkolnego pożegnaliśmy uczniów klas ósmych, pierwszych absolwentów szkoły podstawowej po reformie oświatowej. Zaszczycili nas swoją obecnością następujący goście:
p. Damian Smorz, wiceprzewodniczący Rady Gminy Gierałtowice,
• p. Barbara Mansfeld, kierownik Referatu Edukacji i Zdrowia Urzędu Gminy Gierałtowice,
• Radni Gminy Gierałtowice: Janina Cicha Rożek, Tatiana Kowalska, Józef Buchczyk, Artur Tomiczek,
• Sołtys Gerda Czapelka,
• Ksiądz Proboszcz Marek Sówka.

Pożegnanie to czas rozważań i refleksji - smutny, ale wiele wnoszący w życie każdego człowieka, gorzki - ale nieunikniony. Każdy z naszych absolwentów pozostawił dobre wspomnienia, ale jeden z nich szczególne – Dawid Piotrowski, który otrzymał tytuł Prymusa Szkoły, Absolwenta Roku i statuetkę „Supermózg". To dwukrotny Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego i tegoroczny Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki i ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu.
Mam nadzieję, że ten rok szkolny dla wszystkich był udany. Po roku wytężonej pracy nadszedł długo oczekiwany piękny okres wakacji. Zakończenie roku szkolnego to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ciężką, całoroczną pracę, za wysiłek i zaangażowanie w przekazywaniu uczniom wiedzy oraz umiejętności.
Słowa podziękowania kieruję również do Rodziców, którzy wspierają działania szkoły, służą swoją radą i pomocą. Życzę Państwu spokojnych, wolnych od trosk wakacji.

Urszula Cieślik
Dyrektor ZSP w Gierałtowicach

Galeria- zakończenie roku szkolnego w kl. I- VII

Galeria- zakończenie szkoły podstawowej klas VIII

link url

wykonanie strony internetowej: Everest Studio