Laboratorium Pana Korka

17.06.2019 roku naukowcy z Laboratorium Pana Korka odwiedzili naszą szkołę. Ekipa przeprowadziła warsztaty, wykłady i pokazy naukowe dla uczniów. Widzowie zobaczyli wystrzały, dymy i eksperymenty mrożące krew w żyłach z wykorzystaniem ciekłego azotu o temperaturze -196°C. Ochotnicy spośród zgromadzonych uczniów mogli sami sprawdzić jego działanie. Chętnych do udziału w doświadczeniach nie brakowało. Ciekły azot nie dość, że ma ekstremalnie niską temperaturę, to w dodatku cały czas wrze niczym gotująca się woda. Jak to możliwe? Szaleni naukowcy Pana Korka przekonywali uczniów , że nawet skomplikowane zagadnienia fizyczne można wytłumaczyć w prosty, barwny i ciekawy sposób. Wspólną naukową zabawę zakończył efektowny wybuch beczki pełnej piłeczek.

Więcej zdjęć

wykonanie strony internetowej: Everest Studio