Spotkanie z dietetykiem w ramach „Programu dla szkół" o działaniach towarzyszących i charakterze edukacyjnym


W poniedziałek 20 czerwca 2019 roku w ramach projektu „Program dla szkół" gościliśmy w naszej szkole specjalistę w dziedzinie żywienia, panią mgr inż. Karoline Lukoszek z Centrum Dietetycznego Mój Dietetyk w Katowicach, która poprowadziła warsztaty o tematyce „Żywienie dobre dla mózgu. Czyli co jeść żeby zostać młodym Einsteinem?" W zajęciach tych udział wzięli uczniowie z klas I-III ZSP w Gierałtowicach.
Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym.
Formą zajęć był interesujący wykład połączony z prezentacją multimedialną i dyskusją na temat zasad prawidłowego odżywiania. Prowadząca omówiła główne błędy w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również do wielu chorób. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa dobrze skomponowane śniadanie. Ten pierwszy posiłek dostarcza niezbędnej energii na początek dnia oraz odpowiednich składników do prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Dzieci uzyskały informacje, co powinny ze sobą zabierać do szkoły na drugie śniadanie oraz jakich produktów powinny unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się witalnością i dobrym samopoczuciem.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio