Rajd rowerowy w ramach programu "Bezpieczna +"

24 lipca br. został zorganizowany rajd rowerowy dla uczniów Szkoły Podstawowej w Gierałtowicach w ramach realizacji rządowego programu „Bezpieczna+". Współorganizatorami rajdu byli: Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach, Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość", Klub Abstynentów „Stokrotka" oraz Urząd Gminy Gierałtowice.

Rajd rozpoczął się zbiórką uczestników wycieczki przed budynkiem szkoły. Następnie nastąpiła odprawa w trakcie, której organizatorzy omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym zaakcentowaniem reguł bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach. Później pan Adam Benek sprawdził stan techniczny rowerów uczestników rajdu: czy prawidłowo działają hamulce, czy działają światła, czy rower jest wyposażony w sprawny dzwonek i odblask. W rajdzie uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy GOK-u i wolontariusze ze „Stokrotki".

Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy rajdu rowerowego otrzymali kamizelki odblaskowe i kaski. Później, zgodnie z przepisami ruchu drogowego, w asyście samochodu ubezpieczającego rajd, wyruszyliśmy w kierunku Bekszy. Pogoda dopisywała, humory także, a rowerzyści udowadniali, że potrafią przestrzegać zasad bezpiecznej jazdy w kolumnie, bowiem nie zdarzyła się nam żadna kraksa. Na zakończenie rajdu wszyscy uczestnicy zasiedli przy wspólnym ognisku, upiekli smaczne kiełbaski i delektowali się jagodziankami.

Szczególne podziękowania składam panu Dyrektorowi GOK Piotrowi Rychlewskiemu, prezesowi Klubu „Stokrotka" Romanowi Kurzyniec i pani Izabeli Buchale z PGK Gierałtowice za pomoc w organizacji rajdu.


Urszula Cieślik

wykonanie strony internetowej: Everest Studio