Klimatyczna klasa

Klasa 4c bierze udział w projekcie, w którym kwestia ochrony środowiska i dbania o klimat jest pretekstem do wspólnej realizacji kampanii społecznej. Uczniowie w trakcie cyklu lekcji wychowawczych wspólnie zaprojektują kampanię społeczną dotyczącą codziennych wyborów i działań mających wpływ na klimat. Następnie zrealizują kampanię w środowisku lokalnym. Biorąc udział w projekcie, będą realizować cele kształcenia określone w podstawie programowej, a także poznają jak w praktyce stworzyć i przeprowadzić kampanię społeczną, poznają wiedzę z zakresu zmian klimatycznych i ochrony przyrody, nauczą się jak ważne jest zaangażowanie w ważny problem społeczny i w jaki sposób można oddziaływać na rzeczywistość.


 Szczyt klimatyczny

Szczyt Klimatyczny w Katowicach to duże wydarzenie. Z tej okazji klasa 4c w ramach projektu „Klimatyczna klasa" wykonała zadania z wykorzystaniem ozobotów. Pierwsze zadanie- Ozoboty dojeżdżają do miast i tam gdzie jest Smog-szybko zawracają. Kolejne zadanie: Ozoboty w roli Delegatów z różnych kontynentów muszą w tym samym czasie dotrzeć do Katowic. Uczniowie stosując odpowiednie kody planując drogę.

Filmy-relacje można zobaczyć na kanale:

https://youtu.be/odCf9wuYNaA

https://youtu.be/9TUUUjgaluw


 

Dzień Czystego Powietrza - „Pokaż jak walczysz ze smogiem"

Z okazji Dnia Czystego Powietrza w dniu 14 listopada br. w naszej szkole podjęto kilka działań. Uczniowie rozwiązywali zadania, uzupełniali karty pracy dotyczące walki ze smogiem. Wykonali prace plastyczne, przygotowali wystawę i monitorują jakość powietrza w naszej miejscowości. Na lekcjach informatyki wykonywali prace komputerowe. Zorganizowano konkurs informatyczny o tematyce antysmogowej „Pokaż jak walczysz ze smogiem", polegający na wykonaniu animacji. Jury w składzie: Wojciech Szczypka, Anna Nowak, Joanna Orzech, Grażyna Lubszczyk przyznali nagrody następującym uczniom:

Kategoria I:

  • I miejsce - Aleksandra Bogun,
  • II miejsce-Emilia Korcz,
  • III miejce – Oliwia Tomaszewska

Kategoria II:

  • I miejsce Adam Maciuga,
  • II miejsce - Smolnik Magdalena,
  • III miejsce – Krzysztof Czyrnik

Wyróżnienie otrzymali: Milena Marciniak, Piotr Grychtoł, Monika Karczmarz, Zuzanna Rożek, Paweł Nowak

Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Urząd Gminy we współpracy z p. Wojciechem Szczypką. Zwycięskie animacje zostaną opublikowane na fanpage'u gierałtowickiego alarmu smogowego:


 

„Energetyczny autobus"

W sobotnie południe 29 września br. uczniowie klasy 4c z wychowawcą Grażyną Lubszczyk przybyli na boisko do Chudowa, gdzie czekał na nich niezwykły autobus. „Energetyczny autobus" to miejsce gdzie każdy może zobaczyć nowoczesne rozwiązania w dziedzinie energii, mające pozytywny wpływ na środowisko. Można było poznać nowoczesne techniki ogrzewania i pozyskiwania energii elektrycznej. Autobus skrywał wiele ciekawych zagadek. Dodatkowo na wszystkie pytania uczniów odpowiadali specjaliści, dzieci sporo dowiedziały się o oszczędzaniu energii. Ta wiedza będzie im potrzebna w tworzeniu kampanii, ponieważ biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Klimat z klasą". Na koniec była zabawa z puzzlami i wręczenie drobnych upominków.

Dziękujemy p. Agnieszce Nowak za pomoc w organizacji spotkania.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio