Szkoła Podstawowa - Wydarzenia

Zapal Światło Wolności-13.12.2018

 

O kampanii społecznej IPN „Zapal Światło Wolności" szeroko informowały media. Akcja nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata. Na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił także papież Jan Paweł II. Do postawienia w oknach świec wezwał również prezydent USA Ronald Reagan, który w Bożonarodzeniowym orędziu do narodu powiedział: „Polacy zostali zdradzeni przez własny rząd. Ci, którzy nimi rządzą, oraz ich totalitarni sojusznicy obawiają się wolności, którą Polacy tak bardzo umiłowali. (...) Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić".
Zapalona w oknie świeca upamiętnia ofiary stanu wojennego – poległych w starciach z milicją, śmiertelnie pobitych na komisariatach, internowanych, a także, zwykle zapominanych, zmarłych z powodu braku opieki medycznej.


Galeria

QUO VADIS SCHOLA?-debata


Dokąd zmierzasz szkoło! to temat debaty przeprowadzonej 12.12.2018r. Uczestnikami dyskusji byli przedstawiciele Rady Rodziców:
p. Danuta Kozik, p. Izabela Buchała, p. Anna Gajdzik
przedstawiciele nauczycieli:
p. dyrektor Urszula Cieślik, p. Elżbieta Michalik, p. Grażyna Lubszczyk, p. Karolina Rydz, p. Joanna Orzech, p. Stefan Duda
przedstawiciele uczniów:
Paulina Kozik, Karolina Dyka, Jan Rożek, Michał Brzezina
Zdjęcia wykonał i opracował graficznie Grzegorz Suchan.
Dyskusję poprzedziła ankieta przeprowadzona wśród nauczycieli i uczniów. Podczas debaty padło wiele uwag na temat szkolnej rzeczywistości i efektywności jej funkcjonowania. Wszyscy uczestnicy zgodzili się, iż należy ze sobą rozmawiać, by z grupy osób związanych ze szkołą powstał sprawnie działający zespół, który będzie w stanie stworzyć szkołę sukcesu.

Galeria

XIX Maraton Amnesty International


Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia AI mobilizuje ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. Podczas Maratonu 2018 pisaliśmy listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia. W 854 miejscach w całej Polsce powstało 308 974 listów! W naszej szkole napisano odręcznie 63 listy.
Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w 2017 roku podjęto 5,5 mln akcji na całym świecie.

 Galeria

„Mój przyjaciel Miś – Kubuś Puchatek" – nagrody rozdane

14 grudnia 2018r w auli ZSP w odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom Gminnego Konkursu Plastycznego „Mój przyjaciel Miś – Kubuś Puchatek". Ta sympatyczna zabawka i przytulanka, jest nieodłączną częścią życia dzieci na całym świecie. Grubiutki, pluszowy miś „o bardzo małym rozumku", naiwny i niezbyt mądry, ale bardzo sympatyczny stał się bohaterem prac dzieci.

Mali artyści pokazali jak mają wiele pomysłów aby poprzez różnorodne techniki plastyczne przedstawić swojego ulubionego przyjaciela. Dominowały prace wykonane farbami, kredkami, wycinankami oraz plasteliną. Uroczystość wręczenia nagród uatrakcyjniły występy uczniów. Klasa 6a przedstawiła fragment książki „Kubuś Puchatek" A.A Milne, natomiast klasa 1a wykonała kilka piosenek o misiu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny udział w konkursie.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio