Szkoła Podstawowa - Wydarzenia

Kiermasz dla Franka

Na stronie "Przyjaciele Franka" pojawił się wpis mamy jednego z uczniów na temat środowego kiermaszu, który zamieszczamy poniżej:


Podsumowanie kiermaszu w ZSP Gierałtowice.


Kolejny raz przekonaliśmy się, że ludzie mają wielkie i otwarte serca. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania szkolnego kiermaszu. Z całego serca dziękujemy wszystkim organizatorom, odwiedzającym, darczyńcom, sponsorom, rodzicom, uczniom, dyrekcji oraz oczywiście cukierni Surdel za pyszne ciasta, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Przed kiermaszem został uruchomiony "sklepik z drugiej ręki" dzięki któremu udało się zebrać 950 zł ! Były również wpłaty anonimowych darczyńców, ponadto podczas kiermaszu urodziła się kolejna inicjatywa (która nadal trwa) z której na chwilę obecną zebraliśmy 1 000 zł. Liczenie trwało długo, sprawdzałam to kilka razy bo nie mogłam w to uwierzyć !
UWAGA, UWAGA, łącznie zebraliśmy okrągłą kwotę 10 000 zł!!! 
Oczywiście cała powyższa kwota zostanie przekazana na fundacyjne konto Franka. Naszych serc jeszcze nie zamykamy, pomysłów mamy wiele i ciągle pojawiają się kolejne, liczymy na dalszą tak udaną współpracę. O naszych pomysłach będziemy na bieżąco informować .

Z naszej strony życzymy wszystkim Wesołych Rodzinnych Świąt, duuuużo zdrowia oraz samych wymarzonych prezentów.

https://www.facebook.com/groups/427855934566617/permalink/453702608648616/

Warsztaty "Zostań operatorem drona"

W poniedziałek 9 grudnia w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne zorganizowane przez Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej. Warsztaty miały na celu ukazanie, w jaki sposób i do czego wykorzystuje się obecnie drony – bezzałogowe statki powietrzne oraz jakie są perspektywy ich zastosowań. Zajęcia rozpoczęły się prezentacją multimedialną, ukazującą warunki pilotowania drona w Polsce, wraz z przykładami zastosowań BSP w ochronie środowiska, geologii i górnictwie. Po prezentacji na stoiskach pokazowych uczniowie mogli spróbować swoich sił w pilotowaniu drona w auli i na symulatorach.
Uczniowie podczas proponowanych zajęć zdobyli również wiedzę nt. pozyskiwania informacji dotyczących wybranych elementów środowiska, zarówno tych naturalnych, jak i antropogenicznych, z zastosowaniem nowych technik teledetekcyjnych (m.in. monitorowanie cieków i zbiorników wodnych, zwałowisk, użytków rolnych).

Dziękujemy Wójtowi Gminy Gierałtowice za sfinansowanie tych warsztatów.

Pod taflą oceanu


4 grudnia 2019 r. uczniowie klas drugich przenieśli się w egzotyczne i odległe wody m.in. Australii Południowej, Wielkiej Rafy Koralowej czy wysp trójkąta koralowego w Papui Nowej Gwinei i Indonezji. Odbyli spotkanie z tajemniczymi i fascynującymi mieszkańcami oceanów. Ta wyprawa odbyła się dzięki projekcji w wersji 3D filmu pt. ,,Pod taflą oceanu''. Filmowa podróż była dla uczniów sposobem na odkrywanie piękna i niezwykłej przyrody oceanicznych głębin oraz pozwoliła poznać wpływ wywierany przez globalne zmiany klimatyczne na to unikatowe środowisko.
Po interesującej projekcji filmowej dzieci spędziły czas na miejscowej kręgielni oddając się emocjonującej grze w kręgle.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Tym razem uczniowie naszej szkoły wybrali się do Wrocławia, aby uczestniczyć we Wrocławskich Targach Dobrych Książek. Od tego roku Targi Książki połączyły się w jedno wydarzenie z Targami Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony. Dzięki tej akcji mogliśmy wziąć udział w jeszcze większym święcie literatury, który oferował bogaty program dla dzieci , młodzieży oraz dorosłych czytelników.

W Hali Stulecia wystawcy prezentowali najnowszą ofertę wydawniczą: książki, gry planszowe, płyty z programami dla najmłodszych (TVP) . W kuluarach rzemieślnicy oferowali wyroby ze srebra, gliny i tkaniny. Przedmioty wykonane ręcznie z naturalnych materiałów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających.

Będąc na Targach uczniowie znaleźli czas aby w świątecznym klimacie wśród choinek, aniołów i unoszącego się zapachu świątecznych potraw pospacerować między straganami Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbywał się na wrocławskim rynku.

wykonanie strony internetowej: Everest Studio