Szkoła Podstawowa - Wydarzenia

Powstanie Warszawskie-Pamiętamy!

Każdego roku 1 sierpnia o godzinie 17.00 w wielu miastach Polski włączane są syreny. Setki tysięcy Polaków zatrzymuje się na minutę ciszy, aby oddać hołd bohaterom. Powstanie warszawskie było wymierzone militarnie przeciw Niemcom, a politycznie przeciw ZSRR oraz podporządkowanym mu polskim komunistom. Dowództwo AK planowało samodzielnie wyzwolić stolicę jeszcze przed wkroczeniem Armii Czerwonej. Powstanie trwało ponad dwa miesiące, po 63. dniach zaciekłych walk zakończyło się 2. października 1944 roku. Powstanie Warszawskie jest jednym z najważniejszych, a zarazem najtragiczniejszych wydarzeń przeszłości Polski z okresu drugiej wojny światowej. Należy stale wracać do wydarzeń sprzed 76 lat, by oddać cześć tym, którzy przegrali, lecz nie zostali pokonani-GLORIA VICTIS-chwała zwyciężonym.

100. rocznica Bitwy Warszawskiej

W tym roku przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej jako 18. decydująca bitwa w dziejach świata. Dla ówczesnej – odradzającej się po latach niewoli – Polski był to moment szczególny. W godzinie próby cały naród stanął do walki, by bronić z trudem wywalczonej wolności. Zwycięstwo, nazywane Cudem nad Wisłą, stało się spoiwem dla kolejnych pokoleń Polaków.
W roku wyjątkowego jubileuszu, zorganizowane zostaną liczne przedsięwzięcia upamiętniające to wydarzenie.

Dziękujemy Fundacji JSW za "zakątek doświadczalny"

W dzień zakończenia roku szkolnego 2019/2020 członkowie Stowarzyszenia „Lepsza Przyszłość" oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach dokonali oficjalnego otwarcia „zakątka doświadczalnego" w Szkolnym Ogrodzie Doświadczeń. Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość" w listopadzie 2019 r., pozyskało dofinansowanie z Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej na zakup wyposażenia do ogrodu doświadczeń. Wszystkie zaplanowane działania w projekcie zostały zrealizowane, pomimo trudnego okresu w jakim się znaleźliśmy. Środki finansowe z darowizny Fundacji JSW zostały wydatkowane na zakup urządzeń dydaktycznych: peryskopu, zegara słonecznego, ucha słonia i koła optycznego z napędem. Zgodnie z założeniami ogród został także uzupełniony o kolejne nasadzenia drzew liściastych. Nabyliśmy także domek narzędziowy (do przechowywania narzędzi ogrodowych niezbędnych do wykonywania prac porządkowych w szkolnym ogrodzie) oraz ławki piknikowe (2 szt.). Urządzenia zostały wkomponowane w istniejący ogród tak, by idealnie współgrały z przyrodą. W cieniu drzew i otoczeniu zieleni uczniowie będą mogli samodzielnie przeprowadzić eksperymenty na świeżym powietrzu. Zakątek doświadczalny będzie także stanowić uzupełnienie pracowni przyrodniczej, dając możliwość prowadzenia ciekawych zajęć terenowych.


Bardzo dziękujemy Fundacji JSW, jako darczyńcy, który wsparł nasze działania.

logo

 

Relacja fotograficzna z realizacji projektu:

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Inny był ten rok szkolny, inne też jego zakończenie. Uczniowie odebrali świadectwa i nagrody w swoich zespołach klasowych, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Nie udało się uroczyście pożegnać naszych absolwentów, jednak z całego serca życzymy im powodzenia w nowych szkołach, a wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły zdrowych, słonecznych wakacji.

Jednocześnie dziękujemy dzieciom za sprawne wdrożenie się w zasady zdalnej nauki, aktywność i systematyczność, a Rodzicom za zrozumienie, wsparcie i wszelką okazaną pomoc. Do zobaczenia we wrześniu!

wykonanie strony internetowej: Everest Studio