Szkoła Podstawowa - Wydarzenia

Czas pożegnań

W środę 19 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Po dziesięciu miesiącach nauki czas odpocząć i zebrać siły na powrót do codziennych obowiązków. Podsumowaniem całego roku była uroczysta akademia, czyli ceremonia rozdania świadectw. Jak co roku, wielu uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia i nagrody książkowe – za osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie. Na ich świadectwach widnieje biało - czerwony pasek.

W drugiej części uroczystości zakończenia roku szkolnego pożegnaliśmy uczniów klas ósmych, pierwszych absolwentów szkoły podstawowej po reformie oświatowej. Zaszczycili nas swoją obecnością następujący goście:
p. Damian Smorz, wiceprzewodniczący Rady Gminy Gierałtowice,
• p. Barbara Mansfeld, kierownik Referatu Edukacji i Zdrowia Urzędu Gminy Gierałtowice,
• Radni Gminy Gierałtowice: Janina Cicha Rożek, Tatiana Kowalska, Józef Buchczyk, Artur Tomiczek,
• Sołtys Gerda Czapelka,
• Ksiądz Proboszcz Marek Sówka.

Pożegnanie to czas rozważań i refleksji - smutny, ale wiele wnoszący w życie każdego człowieka, gorzki - ale nieunikniony. Każdy z naszych absolwentów pozostawił dobre wspomnienia, ale jeden z nich szczególne – Dawid Piotrowski, który otrzymał tytuł Prymusa Szkoły, Absolwenta Roku i statuetkę „Supermózg". To dwukrotny Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego i tegoroczny Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki i ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu.
Mam nadzieję, że ten rok szkolny dla wszystkich był udany. Po roku wytężonej pracy nadszedł długo oczekiwany piękny okres wakacji. Zakończenie roku szkolnego to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ciężką, całoroczną pracę, za wysiłek i zaangażowanie w przekazywaniu uczniom wiedzy oraz umiejętności.
Słowa podziękowania kieruję również do Rodziców, którzy wspierają działania szkoły, służą swoją radą i pomocą. Życzę Państwu spokojnych, wolnych od trosk wakacji.

Urszula Cieślik
Dyrektor ZSP w Gierałtowicach

Galeria- zakończenie roku szkolnego w kl. I- VII

Galeria- zakończenie szkoły podstawowej klas VIII

link url

Zajęcia z pierwszej pomocy

Już po raz drugi w roku szkolnym 2018/2019 przyjechała karetka pogotowia. Uczniowie Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w ostatni dzień nauki mieli szeroki wachlarz zajęć. Między innymi na zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przez ratownika medycznego pana Michała Malisza, zdobyli bogatą wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy  za wspaniałe zajęcia, które z pewnością w następnym roku szkolnym powtórzymy.

Beata Stawowy

Laboratorium Pana Korka

17.06.2019 roku naukowcy z Laboratorium Pana Korka odwiedzili naszą szkołę. Ekipa przeprowadziła warsztaty, wykłady i pokazy naukowe dla uczniów. Widzowie zobaczyli wystrzały, dymy i eksperymenty mrożące krew w żyłach z wykorzystaniem ciekłego azotu o temperaturze -196°C. Ochotnicy spośród zgromadzonych uczniów mogli sami sprawdzić jego działanie. Chętnych do udziału w doświadczeniach nie brakowało. Ciekły azot nie dość, że ma ekstremalnie niską temperaturę, to w dodatku cały czas wrze niczym gotująca się woda. Jak to możliwe? Szaleni naukowcy Pana Korka przekonywali uczniów , że nawet skomplikowane zagadnienia fizyczne można wytłumaczyć w prosty, barwny i ciekawy sposób. Wspólną naukową zabawę zakończył efektowny wybuch beczki pełnej piłeczek.

Więcej zdjęć

Dzień Bezpieczeństwa 2019

W wielu wypadkach pierwsza przedmedyczna pomoc ratuje ludziom życie.
Członkowie SKPCK pokazali uczniom naszej szkoły jak należy postępować przy pomocy omdlenia, krwotoku z nosa, utracie przytomności, epilepsji. Wykonali też wykorzystując fantomy RKO u osoby dorosłej i dziecka. Dzieci obejrzały też instruktażowe filmy i prezentację „Nie bądź obojętny, naucz się udzielać pierwszej pomocy". Dzień Bezpieczeństwa zakończył Bieg Samarytański, w trakcie którego uczniowie pomagali poszkodowanym pozorantom. Pierwsze miejsce zajęła klasa VIc: Julia Czerwińska, Alicja Erfurt, drugie miejsce klasa VIb: Patrycja Faryna, Dominika Kłosek, a trzecie miejsce klasa Vb: Beata Bonik, Aneta Machulik.
Zwieńczeniem Dnia Bezpieczeństwa były warsztaty plastyczne dla uczniów pod hasłem "Bezpieczne wakacje".

 

wykonanie strony internetowej: Everest Studio