Wirtualna adopcja psa

 

 

Głos Psitula nr 3 

 

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Głosu Psitula- zamieszczone są w nim prace plastyczne naszych uczniów.

Głos Psitula nr 3 

 

Edukacja z Psitulem


Z przyjemnością informujemy, że 19.06.2020 o godzinie 15:30 na facebook-u Psitulmnie odbędzie się pierwszy edukacyjny live ze schroniska pt. "Edukacja z Psitulem", podczas którego każdy będzie mógł zadać interesujące go pytania.

Zachęcamy do udziału i wcześniejszego przesyłania pytań na  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Pozdrawiam serdecznie,
Michael Bizuk

Edukacja z Psitulem 1

 

 

Mamy nowego psa (czerwiec 2020)

OBELIX 2

OBELIX to średni kilkuletni pies, bardzo nieufny przy początkowym nawiązywaniu znajomości. Nie lubi samotności. Dogaduje się z innymi psami. Uwielbia smakołyki, potrafi utrzymać czystość w domu i ładnie chodzić na smyczy. Znalazł się w Schronisku, gdyż jego właścicielka trafiła do szpitala.


Więcej zdjęć:
https://goo.gl/photos/RsF3mwcgLrkwVLyU7

Wszystkich stęsknionych sympatyków psiaków i kociaków z zaprzyjaźnionego Schroniska zachęcamy do lektury „Głosu Psitula" oraz obejrzenia krótkiego filmu.

Film o PSITULU:
https://www.youtube.com/watch?v=_wxgy4cRRmc&feature=youtu.be

Głos Psitula nr 1           

Głos Psitula nr 2

 

Oto nasz nowy podopieczny- DINI

Dini to duży, starszy psiak w typie owczarka niemieckiego. Na wybiegu szuka piłeczki, zabaweczki czy kamyczka i zachęca człowieka do zabawy. Największą radość sprawia mu bieganie za rzuconą specjalnie dla niego zabawką. Cieszy się niezmiernie z wykonywanej roli. Bardzo pozytywny, miły, mimo wieku jest energicznym psiakiem z ogromnymi chęciami spędzania wspólnego czas z człowiekiem.

dini

 

Wigra została adoptowana, a my mamy nowego pieska.

 

Ma na imię Czit. Jest to bardzo energiczny i wesoły piesek, uwielbia bawić się i szaleć na spacerach, szybko i chętnie się uczy. Z innymi pieskami raczej się zgadza, chociaż też nie ze wszystkimi.

czit

 


 

Mamy nową podopieczną ze schroniska Psitulmnie w Zabrzu.

Wigra to kilkuletnia, mała suczka, która trafiła do naszego schroniska 8 sierpnia 2014 roku została przyprowadzona przez ludzi z Bytomia. Wigra jest ułożona i spokojną sunią , uwielbia chodzić na spacerki jest przyjazna wobec ludzi i innych psów, potrafi ładnie chodzić na smyczy.

wigra

Więcej zdjęć


 

Wcześniejsze adopcje:

pies

To suczka zaadoptowana wirtualnie przez uczniów naszej szkoły i ich opiekunki p. Barbarę Rapcia i p. Aleksandrę Słaboń.

Josza - duża, kilkuletnia sunia, która do schroniska w Zabrzu trafiła 23 listopada 2011 roku z ul. Armii Krajowej, gdzie podobno wałęsała się od jakiegoś czasu. Josza to bardzo łagodna suczka, zarówno w stosunku do ludzi jak i innych piesków, nie zachowuje się agresywnie. W kontaktach z innymi pieskami zdecydowanie woli się wycofać niż wdawać w jakieś "bójki". Ma dosyć dużo siły i jest trochę uparta, ale na pewno jest to do opanowania.


Członkowie koła dziennikarskiego BUDAPRESS przekazują zysk ze sprzedaży wydania świątecznego gazetki Budapress w wysokości 20 zł na wirtualną adopcje psa Joszy.

4 stycznia 2012r.


Opiekunowie schroniska przysłali nam zdjęcie zaadoptowanego wirtualnie psa Joszy wraz z majowymi pozdrowieniami.

Przypominamy o zbiórce pieniędzy na cel adopcji.

Josza


Josza została zaadoptowana realnie. Zamieszkała w domu z ogrodem w Czechowicach Dziedzicach. Naszym nowym podopiecznym jest teraz Kolin.

Kolin to staruszek w typie owczarka szkockiego collie, który trafił do schroniska w grudniu 2012 roku. Niestety jest bardzo wychudzony, zaniedbany i schorowany. W stosunku do ludzi bardzo łagodny, z innymi pieskami też zgadza się raczej bez problemu, chociaż zdecydowanie woli mieć po prostu spokój i ciszę.

Ufamy, że ofiarujecie Kolinowi wielkie serce, tak jak Joszy.

8239


Nasze adoptowane psiaki mają szczęście- po Joszy również i Kolin znalazł prawdziwy, ciepły dom. Cieszymy się bardzo i nadal chcemy pomagać. Tym razem zaopiekujemy się wirtualnie Wenką. Jest to 3 miesięczna suczka, trafiła do schroniska w grudniu 2012 r. Wenka uwielbia szalone zabawy z innymi psiakami, ale też lubi się przytulać i być blisko człowieka.

8263

wykonanie strony internetowej: Everest Studio