Egzamin ósmoklasisty 2020- ważne informacje

Drodzy Uczniowie!


Od 16 czerwca do 18 czerwca odbędzie się ogólnopolski Egzamin Ośmioklasisty. Młodzież klasy ósmej przystąpi do pierwszego swojego egzaminu zewnętrznego, który będzie sprawdzał ich wiedzę z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego tj. języka angielskiego. Jest to egzamin obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. W tym roku jest organizowany w szczególnych warunkach, ze względu na pandemię.

W tych dniach dla pozostałych uczniów nie będą prowadzone zajęcia zdalne.


Poniżej znajdują się linki do wytycznych przeprowadzenia egzaminu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Uczniom klasy ósmej życzę powodzenia na egzaminie!


Urszula Cieślik

Dyrektor ZSP w Gierałtowicach

 

WYTYCZNE W SPRAWIE EGZAMINU- do pobrania

Wytyczne CKE MEN i GIS - plakat

 

wykonanie strony internetowej: Everest Studio