Biblioteka cyfrowa- wirtualne archiwum Gminy Gierałtowice

Pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach wystąpili z inicjatywą stworzenia wirtualnego archiwum Chudowa, Gierałtowic, Paniówek i Przyszowic. Materiały udostępnione w Internecie będzie można wykorzystywać bezpłatnie. Prosimy o przekazywanie zarówno zdjęć, dokumentów, wycinków prasowych itd., jak i informacji na temat opublikowanych już zasobów.

Poniżej link do witryny internetowej biblioteki cyfrowej, która zaczęło już swą działalność.

 

 

BIBLIOTEKA CYFROWA

Pomysł stworzenia archiwum zrodził się podczas przygotowań do uroczystości jubileuszowych, związanych z 100. rocznicą odrodzenia państwa polskiego, które organizował w listopadzie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gierałtowicach. Przygotowano wówczas wystawę ukazującą losy mieszkańców Chudowa, Gierałtowic, Paniówek i Przyszowic w okresie odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Wystawa, na którą składało się ponad 70 unikatowych eksponatów, powstała w dużej mierze z dokumentów i zdjęć udostępnionych przez mieszkańców, po apelu zamieszczonym w Wieściach Gminnych. Zebrane materiały zostały opublikowane w Internecie. Stało się do przyczynkiem do wystąpienia z inicjatywą stworzenia wirtualnego archiwum sołectw, z których składa się gmina. Podjęte działania zmierzające do zachowania spuścizny po przodkach będą wymierną pozostałością po obchodach rocznicowych odrodzenia państwa polskiego.

Zapraszamy do wspólnego tworzenia banku materiałów związanych z naszą przeszłością.

Mail kontaktowy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

wykonanie strony internetowej: Everest Studio