Osobliwości Świata Fizyki 2018

10 września 2018r. uczniowie klas 8 Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe naukowym „Osobliwości Świata Fizyki 2018", organizowanym w Pracowni Dydaktyki Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tym razem gościnnie pokazy na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Śląskiego. „Potęga ciśnienia" oraz „Wszechobecne fale" to tematyka tegorocznych Osobliwości. Ciśnienie opisane kilkoma prostymi prawami pozwala nie tylko latać i pływać, ale także oddychać, pić, używać ognia, gotować i wykonywać tysiące innych czynności w życiu codziennym. Dzięki falom można obejrzeć program telewizyjny, posłuchać muzyki, rozmawiać przez telefon czy zachwycać się pięknem krajobrazu. Takie i inne ciekawostki zostały przedstawione przez pracowników Pracowni Dydaktyki Fizyki młodzieży w prosty i przystępny sposób. Spora grupa uczniów aktywnie włączyła się w eksperymenty, zyskując przez to brawa widowni. Wrześniowe pokazy stały się już tradycją gierałtowickiej szkoły, wzbogacając lekcje fizyki w szkole. Z pewnością doświadczenia na długo pozostaną w pamięci młodzieży oraz dopomogą w zrozumieniu praw fizyki, jakimi rządzi się otaczający nas świat!

wykonanie strony internetowej: Everest Studio