Zaproszenie na mszę ku czci św. Cecylii

Święta Cecylia jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. Przez mylne odczytanie antyfony z jej Passiones przypisano św. Cecylii grę na organach. Dnia 22 listopada obchodzimy Jej święto.

aniol

Hymn Świętej Cecylii

Niby echo z poza świata, brzmi organów cudny ton, Świętym hymnem w niebo wzlata, wzbija się przed Boży tron. Pieśń przedziwna, nas zachwyca, skąd melodia cudna ta, To Cecylia Męczennica na organach Panu gra. W niebie sunie za Barankiem, orszak jasnych czystych dusz, Białych lilii zdobny wiankiem, barwny blaskiem rajskich zórz. Niech nam dusze czystość zbroi, niech nas zdobi cnoty kwiat, Co niewinność dusze stroi, w najpiękniejszą z wszystkich szat.Kto chce Bogu śpiewać godnie, kto Jezusa pragnie czcić, Niech zapali cnót pochodnie, świętych wzorem zacznie żyć. O Patronko, proś za nami, gdy iść trzeba w święty bój, Grzech niech nigdy nas nie splami, chlubą będzie sztandar Twój.


Zapraszamy wszystkich sympatyków muzyki na uroczystą mszę, dnia 24 listopada o godzinie 18.00 .

wykonanie strony internetowej: Everest Studio